Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 01-05-2021 16:28   Güncelleme : 01-05-2021 17:22

Siyasetçi yazar Ulubey'den 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlaması

Siyasetçi yazar Fatma Ulubey, "1 Mayıs'ı alanlarda kutlayamasak da, hak ve emek mücadelesi kutsalımızdır." dedi.

Siyasetçi yazar Ulubey'den 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlaması

Ulubey,  tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutlayarak, "Pandemi nedeniyle kapanma sürecine girdiğimiz bu günlerde 1 Mayıs'ı alanlarda  kutlayamasak da, hak ve emek mücadelesi kutsalımızdır diyerek , alın teriyle üreten emekçilerimizin sesi olmaya, onların sorunlarını anlatmaya, paylaşmaya devam edeceğiz."dedi.

"Pandemi süreciyle beraber daha da büyüyen işsizlik, artan hayat pahalılığı nedeniyle toplumun büyük bir kesimi borç krizi, yokluk,yoksulluk  içinde yaşam mücadelesi veriyor" diyen Ulubey, şunları kaydetti:

"Emeğiyle geçinenlerin işi daha da güçleşti. (Yetkililer bu zorlu  süreçte herkese aş,iş, herkese gelir desteği sağlamak durumunda ve sorumluluğunda olmalıdır.) Hiç kimsenin işsiz kalmadığı, emekçinin sorunlarına  çözüm üretildiği, adaletin, liyakatın öncelikli olduğu, insani yaşam koşullarına  uygun asgari ücret, kıdem tazminatı ve emeklilik hakkı tüm çalışanlara tanınan bir hak olmalı.

İşçi sınıfının emek, barış, hak ve adalet mücadelesi için 1 Mayıs 1977'de kaybettiğimiz canları saygıyla anıyorum. Herkesin insan onuruna yakışan bir şekilde, emeğinin karşılığını alması,haksızlığın,adaletsizliğin olmadığı, emeğin sömürülmediği  temennisiyle tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve  Dayanışma Günü'nü kutluyorum."

Kaynak : PHA

@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Gölbaşı’nda Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Gölbaşı MYO öğrencilerinden çevre temizliği
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA